Krmivo

Vhodné krmivo je základ zdraví Vašeho psa

Pohled na to, jak správně krmit našeho psa se za posledních několik let výrazně změnil.  A řekla bych, že celá problematika se bude ještě měnit a budou přicházet nové a nové trendy ve výživě psů. Touto problematikou se dříve zabývali pouze ti největší pejskaři, všichni ostatní dali psovi zbytky od oběda a bylo. Dnes se už každý zodpovědný majitel ptá, co dané krmivo pro psy obsahuje. A to je to nejlepší co můžete pro svého čtyřnohého kamaráda udělat. Protože právě kvalitní strava, je jedna z nejdůležitějších součástí péče o zvíře. To, co náš pes díky potravě přijme, je následně zpracováno trávením, metabolizováno a využito jako stavení materiál pro celý organismus.

V současné době je nejčastějším typem krmení takzvané suché kompletní krmivo, tedy granule pro psy. Na našem trhu se však objevují i velmi kvalitně zpracované konzervy pro psy, které slouží také jako hlavní zdroj potravy a stejně jako granule tvoří kompletní krmnou dávku. Kombinace granulí a konzervy se běžně moc nedoporučuje, s ohledem na správné trávení se doporučuje volit jeden druh krmiva. Výjimkou však můžou být psi, kteří trpí nechutenstvím a je potřeba je v krmení trochu podpořit.

Naši pejsci si ale občas zaslouží i něco navíc, ať už jsou to pamlsky pro psy anebo doplňková krmiva v podobě sušených střívek, kostí, oušek od firmy Mapes, které jsou u psů čím dál víc oblíbenější.

KRMIVO Počet produktů: 253

Podkategorie

 • GRANULE

  Granule

  Na trhu se objevuje obrovské množství výrobců granulí pro psy. Rozdíly jsou nejen v kvalitě, ale samozřejmě i v ceně. Obecně však platí, že kvalita krmiva jde ruku v ruce s cenou. Takže vyšší cena by nám měla napovědět, že se jedná o kvalitní krmivo. Uvědomit si musíme také fakt, že i pes je živý tvor a má specifické nároky a potřeby a může se stát, že i to nejlepší krmivo na trhu mu nebude vyhovovat. Při výběru krmiva je důležité zvolit správnou variantu. To znamená, máme-li štěně, volíme krmivo pro štěňata. Pro štěňata velkých plemen by mělo být krmivo přizpůsobeno jejich specifickým potřebám. Psi v zátěži, senioři, psi v rekonvalescenci nebo nemocní psi, i těm je potřeba uzpůsobit stravu dle potřeby a vybírat krmiva, která jim budou přesně vyhovovat.

  Můžete tak vybírat holistická krmiva ANF. V našem sortimentu se však nachází i granule pro citlivé psy anebo psi s nadváhou. Zastoupeny jsou i krmiva s označením Performance a Work, která jsou speciálně upravená pro aktivní psy

  U nás si můžete být jisti, že nabízíme pouze špičková krmiva, se kterými máme samy dobré zkušenosti.

 • KONZERVY

  Konzervy

  Konzervy pro psy se výborně hodí jako hlavní zdroj krmiva pro ty, co nechtějí krmit granulemi, ale zase na druhou stranu nemají tolik času, aby chystali plnohodnotné masové směsi svému psovi. Kvalitně zpracovaná konzerva obsahuje přesný poměr živin a vitamínů. Jejich velkou výhodou je, že jsou velice dobře skladovatelné a samozřejmě i dávkování je velice jednoduché. Jediné co si musíme u výběru konzervy uvědomit je, že je rozdíl mezi kompletní konzervou, která je vyráběna jako plnohodnotné krmivo bez nutnosti doplňků. A mezi masovou konzervou, která obsahuje pouze zdroj masa a je nutné přidat příkrm v podobě rýže, vloček, nebo těstovin.

  Jak jsme už zmiňovala, není vhodné kombinovat granule a konzervy dohromady. Našim psům by se to jistě líbilo, ale jejich zažívání už ně. Proto volíme pouze jeden druh a to granule nebo konzervu. Existuje však jedna výjimka a to v případě, kdy pes trpí nechutenstvím a my ho potřebujeme v jídle povzbudit. Avšak i v tomto případě, přidáváme jen velmi malé množství konzervy jen jako ochucovadlo a postupně konzervu vynecháváme podle toho, jak se nám pejskem začíná rozkrmovat.

 • PAMLSKY

  Pamlsky

  Každý kdo cvičí, nebo dělá, jakýkoliv sport se svým psem ví, že pamlsky jsou pro naučení povelu anebo odměnění akce velmi důležité. Motivují našeho pejska a dávají jim tak chuť pokračovat ve výcviku dál a ještě k tomu s radostí. A radost z výcviku, o to nám přece jde. Proto u nás najdete hned několik typů jak odměnit vašeho psa. Pokud má váš pes rád keksy budou mu určitě chutnat Magnsson Godies Kex. Vyhovuje-li vašemu psovi spíše měkká a voňavá odměna, jsou skvělou volbou pamlsky Platinum Fit Sticks. Některé doplňkové krmivo jako sušené přírodní pamlsky Mapes, jsou také vynikají volbou, díky své originální a přirozené vůni, která všechny psy motivuje.

  Jednou z možností jak ještě odměňovat psa je použit granule. V tomto případě je nejlepší odebrat granule z krmné dávky psa, aby nedocházelo k jeho překrmování. Ale i při odměňování bychom neměli zapomínat na jednu důležitou věc. A to, že i jakýkoliv pamlsek je součástí krmné dávky. Proto bychom měli množství pamlsků, které pejskovi dáme zohlednit v krmné dávce. 

 • DOPLŇKY STRAVY

  Doplňky stravy

  I přes to, že pro svého psa kupujeme ty nejlepší granule na trhu a celkově vybíráme krmivo podle kvality a ne ceny, se může stát, že náš pejskem bude potřebovat pomoc, v podobě doplňků stravy. Velmi často se mohou u psů objevovat problémy se srstí a pokožkou. Pro výstavní psy je kvalita srsti nezbytnou nutností a proto je třeba takto nepříjemný problém řešit. Nejen u starších psů, ale i u velmi aktivních psů je zapotřebí podpořit klouby a šlachy. „Staříkům“ se určitě uleví a můžeme jim tak prodloužit stáří a u „sporťáků“ můžeme předejít ošklivému zranění. Během života našich psů, se ale může vyskytnou i závažnější problém, například nemoc, alergie nebo otrava. Toto období je pro našeho psa velmi těžké a je zapotřebí podpořit ho v jeho uzdravování výběrem správného doplňku stravy, který dokáže zklidnit podrážděné trávení anebo třeba povzbudit chuť k jídlu.

na stránku
Zobrazují se 1 – 18 z 253 položek

Novinky

Slevy